انواع لاک پاک کن و بهترین لاک پاک کن ها

پاک کننده‌های لاک ناخن دو نوع هستند؛ یک نوع حاوی استون است و نوع دیگر استون ندارد. پاک کننده‌های استونی کار خود را به خوبی انجام می‌دهند و لاک را خیلی زود از روی ناخن پاک می‌کنند. هم چنین در مورد ناخن‌های مصنوعی و یا ناخن‌های براق، هیچ چیزی مثل استون کارساز نیست. اگرچه استون فواید آرایشی زیادی دارد اما در مورد سلامتی فرد، استون می‌تواند خیلی خطرناک باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که اگر استون به طور اتفاقی استنشاق شود و یا بلعیده شود و یا از طریق پوست جذب شود می‌تواند برخی اثرات منفی را در سیستم‌های متعدد بدن ایجاد کند.

پاک کننده غیر استونی لاک ناخن :
برای جلوگیری از احتمال مسمومیت، استفاده از پاک کننده‌های غیر استونی راه‌ حل بهتری است. اگرچه این پاک کننده‌ها در حل کردن و پاک کردن لاک ناخن سرعت خیلی پایینی دارند اما ایمن‌تر از پاک کننده‌های حاوی استون هستند. برای افزایش کارآیی و تأثیر آنها، پنبه توپی را کمی بیشتر از معمول در پاک کننده بخیسانید و چند بار بیشتر روی ناخن بکشید. اگرچه این پاک کننده‌ها کمی گران هستند اما بوی بهتری دارند و نرم‌تر هستند. برخلاف استون که ناخن‌ها را خشک و ترد می‌کند، این پاک کننده‌ها به حفظ زیبایی و استحکام ناخن‌ها کمک می‌کنند.
استون اگر به مقدار خیلی کم مصرف شود شاید برای بزرگسال بی‌ضرر باشد. اما اگر کودک مصرف کند می‌تواند خیلی خطرناک باشد. به همین دلیل ضروری است که تمام محصولات شامل استون نظیر پاک کننده‌های لاک ناخن، چسب، محلول‌های تمیز کننده، لاک و الکل و غیره در مکان‌هایی دور از دسترس کودکان نگه داری شوند. به هنگام جستجوی درمان برای مسمومیت استونی، احتمال ترمیم و جبران هست اگر بیمار دو روز اول جان سالم به در ببرد. اما چرا این همه مصیبت را باید تحمل کرد در حالی که پاک کننده‌های غیر استونی جایگزین آنها، به راحتی در دسترس هستند؟

درباره ی admin

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *